درباره ما


مؤسسه حقوقی دیباچه عدالت ، مؤسسه ای خصوصی ، غیر تجاری ، و مستقل به شماره ثبت ۶۹۶۳ که طی فعالیتهای مستمر با پشت سر گذاشتن تغییر و تحول های بنیادین از سال ۱۳۷۱ همواره سعی داشته ایده های نوین و سازنده رابه اجرا در آورد که در این راستا ارائه ی زمینه و بستر بیمه حقوقی ( اشتراک حقوقی ) را در سال ۱۳۸۵ آغاز نمود و اولین بنیانگدار این طرح می باشد .

به دنبال استقبال مخاطبین محترم این مؤسسه و ضرورت ارتقاء سطح کمی و کيفی خدمات حقوقی و تمايل سازمانها و شرکتها به واگذاری امور حقوقی، ‌فعاليت اين مؤسسه از سال ۱۳۸۶ علاوه بر وکالت در خصوص اشتراک حقوقی اشخاص حقیقی و حقوقی آغاز شد و اولین پایه گذار اشتراک به شرکتها و اشخاص حقیقی بوده و می باشد .

هم اکنون اين مؤسسه با کمک منابع انسانی متخصص اعم از حقوقدانان، اساتيد دانشگاه و وکلای پایه یک دادگستری، خدمات حقوقی متنوعی را به جامعه هدف ارائه می نمايد.

ارتباط مستمر اعضاء مؤسسه حقوقی دیباچه عدالت با محافل دانشگاهی از طريق تدريس، آموزش و پژوهش و برخورداری از نيروهای متخصص و توانمند با سابقه اجرايی و وکلای پایه یک دادگستری از مهم ترین وجوه تمایز اين مؤسسه از سایر موسسات مشابه می باشد.

از سال ۱۳۸۶ الی سال ۱۳۹۶ بیش ۴۰۰ شرکت و برجهای مسکونی جز مشترکین مؤسسه بوده و می باشند .

خدمات دیباچه عدالت

1-مشاوره حقوقي

2- وكالت در دعاوي خانواده ، ملكي ، كيفري ، حقوقي و دعاوي حقوق مالكيت فكري (اختراعات ، علايم تجاري ، طرح هاي تجاري ، اسرار تجاري و دانش فني)

3- مشاور در انعقاد قراردادهاي حقوقي و تجاري ، نظارت بر اجراي قراردادهاي حقوقي و تجاري داخلي و بين المللي

4- مشاورخانواده در امر ازدواج ، مشاوره قبل از ازدواج و حين ازدواج ، مشاور در اختلافات خانواده ، مشاوره در قبل از طلاق و حين طلاق

اشتراك خدمات

قابل توجه سازمانها،نهادها، شركتهاي دولتي و غير دولتي

مؤسسه حقوقی دیباچه عدالت

باطرح اشتراك خدمات حقوقي كه با تبعيت از اصول و قواعد علمي شناخته شده در دو رشته حقوق مديريت،ترتيب يافته است،قادر خواهد بود سازمان توانمندي را براي استقرار يك نظام بزرگ خدمات رساني حقوقي در كشور فراهم سازد.

به موجب اين طرح،برخورداري كليه كاركنان و جمعيت تحت پوشش سازمانها،دستگاهها و شركتها از انواع خدمات حقوقي (اعم از مشاوره،وكالت و ساير خدمات حقوقي مانند تنظيم لوايح و دادخواست،قرارداد و ...)به طور فراگير و همراه با انواع تخفيفات و تسهيلات ويژه امكان پذير گرديده و افراد با برخورداري از اشتراك خدمات حقوقي اين مؤسسه، خدمات مشاوره اي و وكالت،با شرايط منطقي و مطمئن بهره مند گردند.اين طرح به سازمانها، دستگاهها و شركتهاي مختلف (اعم از دولتي و غير دولتي) اين امكان را مي دهد كه يكي از ضروري ترين و مهمترين نيازهاي جاري كاركنان و جمعيت تحت پوشش خود را به نحو مطلوبي تامين نمايند.

از نتايج عملي اين طرح،علاوه بر موارد فوق،مي توان به تاثيرات مستقيم آن بر شكل گيري وكالت هاي تخصصي موضوعي كه امروزه در برخي كشورهاي توسعه يافته به نحو سامان يافته و در قالب شركتها و موسسات حرفه اي حقوقي جريان دارد اشاره كرد.تحقق چنين شرايطي،بدگماني ها و بي اعتمادي هاي عمومي جامعه را كه(درست يا نادرست)عملا نسبت به عملكرد وكلاي دادگستري وجود دارد را تا حدودي ترميم ميكند.

اين مؤسسه اميد دارد تا با تكيه بر اعتماد مشتركين خويش و رضايت عموم متقاضيان و نيز با همكاري و هماهنگي وكلا و حقوقدانان كشور،همه توان و آمادگي مادي و معنوي خود را در ارائه خدمات مطمئن و با كيفيت ارتقاء بخشد و تمام كوشش خود را در جهت توسعه روزافزون اين طرح بكار بگيرد.

خدمات حقوقي موضوع طرح:

خدمات موضوع اين طرح، شامل كليه خدمات حقوقي، ازجمله موارد ذيل است :

- مشاوره حقوقي

- تنظيم اظهارنامه قضايي

- تنظيم انواع شكايت كيفري

- تنظيم انواع دادخواست (بدوي، تجديدنظر، واخواهي . ......) در انواع دعاوي مالي و غيرمالي

- تنظيم انواع لوايح دفاعي

- تنظيم انواع متون و اسناد حقوقي ( صورتجلسات ، استشهاديه ، تعهدنامه و ....)

- تنظيم انواع قرارداد ، اعم از مالي و غيرمالي

- وكالت در انواع دعاوي ( اعم از حقوقي و كيفري ، مالي و غيرمالي )

- وكالت مدني( كاري )درموضوعات مختلف (از قبيل امور ثبتي ، بيمه ، شهرداري ، ماليات و ......)

- تهيه گزارش مستند از پرونده قضايي

- و ساير خدمات حقوقي

تعداد و دفعات ارائه هر يك از خدمات فوق براي هريك از مشتركين و ميزان تخفيفات حسب مورد، تابع قراداد فيمابين ميباشد.

دارندگان كارتها ، در مواقع نياز ، ميتوانند با مراجعه مستقيم به مراكز مشاوره و خدمات حقوقي مؤسسه، حسب مورد از مجموعه خدمات حقوقي رايگان و تخفيفات ويژه بهره مند شوند.